HomeAktuální situace na D4

Aktuální dopravní informace D4

V experimentálním módu jsme spustili aplikaci, která by měla ulehčit všem řidičům cestujícím pravidelně po dálnici do práce život. Uživatel naší aplikace bude vědět vždy a včas ty nejaktuálnější informace o dálničních nehodách, dopravních výlukách a místech, kde se tvoří dlouhé kolony automobilů. A to pouze přesně v místech a časech, která ho zajímají.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Chcete dostávat zdarma automaticky informace o dopravní situaci na dálnici na Váš e-mail nebo přes SMS zprávu do mobilu? Pokud ano, zaregistrujte se zdarma zde. Pro přidání naší aplikace k oblíbeným odkazům, klikněte prosím zde.

Základní informace o rychlostní silnici D4

D4 je dálnice vedoucí z Prahy jihozápadním směrem. Trasa sleduje přibližně trasu historické Zlaté stezky a silnice č. 4, která spojuje Prahu a západní polovinu Jihočeského kraje. V provozu je v současnosti (září 2010) 41 km mezi Prahou a křižovatku Skalka poblíž Příbrami a 8 km mezi Miroticemi a křižovatkou Nová Hospoda. Samotná R4 začíná až u výjezdu z I/4 č. 10 – Jíloviště, protože v úseku odtud až ke Zbraslavi a dále od Lahovic po Barrandovský most chybí doprovodná komunikace a proto nemůže být tento úsek zpoplatněný. Povinnost mít platnou dálniční známku, či platit elektronické mýtné, je tedy až jižněji od Jíloviště, a to v celé trase rychlostní komunikace. Na nejnovějším úseku mezi Miroticemi a Třebkovem je rychlostní silnice pro uživatele s dálniční známkou prozatím nezpoplatněná.

Více o rychlostní silnici se dozvíte zde.

Pokud se Vám naše aplikace líbí, podpořte nás prosím na Facebooku a dejte o ní vědět svým přátelům. Děkujeme.