HomeAktuální situace na D8

Aktuální dopravní informace D8

V experimentálním módu jsme spustili aplikaci, která by měla ulehčit všem řidičům cestujícím pravidelně po dálnici do práce život. Uživatel naší aplikace bude vědět vždy a včas ty nejaktuálnější informace o dálničních nehodách, dopravních výlukách a místech, kde se tvoří dlouhé kolony automobilů. A to pouze přesně v místech a časech, která ho zajímají.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Chcete dostávat zdarma automaticky informace o dopravní situaci na dálnici na Váš e-mail nebo přes SMS zprávu do mobilu? Pokud ano, zaregistrujte se zdarma zde. Pro přidání naší aplikace k oblíbeným odkazům, klikněte prosím zde.

Základní informace o dálnici D8

Dálnice D8 je česká dálnice vedoucí od Prahy severoseverozápadním směrem přes Lovosice a Ústí nad Labem ke státní hranici Česko/Německo (Krásný Les/Breitenau), kde se volně napojuje na německou dálnici A17. Dálnice D8 začíná na severním okraji Prahy nedaleko obce Zdiby a končí severozápadně od krušnohorské vesnice Krásný Les v okrese Ústí nad Labem. Dálnice D8 měří celkem 92,208 km, včetně nedostavěných a nezprovozněných úseků. Úsek Březiněves - Zdiby, dlouhý 2,248 km, je označen jako rychlostní silnice R8 a oficiálně tudíž není součástí dálnice D8. Po dobudování Pražského okruhu se tento úsek stane součástí dálnice D8, takže místo původně plánovaných 92,208 km bude měřit 94,456 km.[1] Dálnice D8 je součástí IV. panevropského dopravního koridoru a evropské silnice E55. Dálnice D8 je jedinou českou dálnicí, která povede přes Chráněnou krajinnou oblast, konkrétně CHKO České středohoří.

Více o dálnici se dozvíte zde.

Pokud se Vám naše aplikace líbí, podpořte nás prosím na Facebooku a dejte o ní vědět svým přátelům. Děkujeme.